تبلیغات
.:: اس ام اس کده ::. - رودان شناسی

.:: اس ام اس کده ::.
 
بهترین اس ام اس های عاشقانه.خفن.سركاری.دلتنگی.جوك.عكس عكس بازیگران ایرانی.سرگرمی.ترفند.دلنوشته

Powered by WebGozar


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
رودان شناسی

طبیعت در شهرستان رودان

فربوری
به طور حتم یکی از بهترین گردشگاههای رودان محسوب می شود ایجاد باغات بسیاری دل انگیز با آب چشمه ودر دل کوه زیبای خیال انگیزی به این منطقه که در فاصله 21کیلومتری شرق دهبارز واقع شده است. وجود آبشارهای زیبا از جمله دیدنیهای فربوری می باشد.
آبشار کرون
این آبشار درمنطقه کوهستانی باد افشان در 27کیلومتری در مسیر جاده رودخانه ورودان واقع می باشد ویکی از پر آب ترین منطقه رودان محسوب می گردد.
نازدشت
در فاصله 65 کیلومتری شمال شهرستان رودان ودر همسایگی استان کرمان باغهای زیبای ناز دشت چلو خاصی را به منطقه داده است. خاندان منحوس پهلوی در این مکان اقدام به ساختن کاخ عظیمی نموده اند، باغ ناز دشت جهت شادابی نیاز به توجه بیشتر مسئولین دارد، کلکسیونی از انواع مرکبات وارقام مرغوب پرتقال – نارنگی وگریپ فروت از جمله محصولات باغ زیبای نازدشت می باشد.
کهنوج بالا

کمی پایین تر از پل زیبای آبنما منطقه ای به نام فوق با داشتن قنات های جاری از آب زلال وباغهای انبه ولیمو ترش گردشگاه زیبایی ازبوجود آوردهاست. به یقین تفرج در رودان بدون ماندن در کهنوج بالا خالی از لطف وصفا می باشد.

عمارات و محوطه های باستانی درشهرستان رودان

گو آهن
درنخلستانهای مرکزی شهر رودان ودرمکانی با همین نام، سنگهایی با ترکیب آلیاژهای مختلف کشف گردیده که مبین صنعت فلز کاری در دوران گذشته می باشد. عقیده عمومی براین است که در این مکان کارگاه بزرگ فلز کاری جهت ساخت وسایل وابزار جنگی دایر بوده است

پلهاو بندها درشهرستان رودان

پل رودخانه آبنما
پلی ساخته دست بشر امروزی ورودخانه زلالی که از زیر آن جاری می باشد، این مکان در12کیلومتری شمال شهر رودان واقع است.

آرامگاه ها، امامزاده هاو زیارتگاه ها درشهرستان رودان

قبرستان گبرها
درسراسر رودان آثار زیادی از گورهایی به چشم می خورد که با کلمات وخطی شبیه به میخی هر بیننده ای را به عمق تاریخ گذشته رودان راهنمایی می نماید، به گفته پیشینیان این قبرستانها مربوط به ساکنان اولیه این خطه بوده وهزاران سال نیز قدمت دارند. در روستاهای سرجوئیه ، زیارت سید سلطان محمد وبخشی از منطقه رودخانه این آثار به خوبی مشهود است.
زیارتگاه سید سلطان محمد
یکی از مهمترین زیارتگاههای رودان است که همه ساله بویژه در ایام نوروز تعداد زیادی از عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت جهت زیارت برادر حضرت امام رضا(ع) راههای دور ونزدیک را پشت سر می گذارند وبا عشقی وافر ایام خوشی را در روستای زیارتی پیر چوکان سپری می نمایند.این مکان مذهبی در42کیلومتری ودر مسیر جاده رودان به رودخانه واقع می باشد. زیارتگاه شاه قطب الدین حیدر: نیز یکی از مهم ترین زیارتگاههای رودان است که یکی از قطب های مذهبی در ایام سال می باشدوتعداد زیادی از عاشقان اهل بیت را در طول هفته به سوی خود می کشاند ویکی از مراکز گردشگری شهرستان رودان می باشد.این مکان مذهبی در فاصله 3کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است . امامزاده شاه قطب الدین حیدر یکی از نوادگان امام موسی کاظم می باشد.

قلعه ها ، برجها و آتشكده ها درشهرستان رودان

قلعه دختران
این قلعه در فاصله 5کیلومتری شمال دهبارز ومنتهی الیه کوی گرم واقع است، این قلعه که در حال حاضر به ویرانه ای مبدل شده به وسیله سنگهای بزرگی بنا گردیده که وجود سنگرهای سنگی متعددی در اطراف قلعه وغاری در پایین آن نشان دقت وتوجه خاص ساکنان قلعه به بالا بردن ضریب امنیتی پناهگاهشان می باشد.گفته می شود این قلعه توسط دختر یکی از بزرگان اقوام گذشته رودان اداره می شده است .


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک